صنعت حمل و نقل هوایی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، هواپیما‌ها هم نکات و موارد زیادی دارند که خیلی از ما از آن خبر نداریم. در این قسمت با هم نگاهی خواهیم داشت به یازده نکته از نکات جذاب تحت عنوان دانستنیهای هواپیمائی که نمی‌دانستید.

از زمان اختراع هواپیما‌ توسط برادران رایت تاکنون شاهد تغییرات بسیار زیادی در ساخت هواپیما‌ها بوده‌ایم، برای اثبات این امر کافی است مقایسه‌ای بین اولین هواپیماها که از چوب و آهن ساخته شده‌ بودند با غول‌های مسافربری بوئینگ داشته باشید.

۱۱نکته جذاب درمورد هواپیما:

۱. دانستنیهای هواپیمائی و صاعقه:عکس صاعقه در دانستنیهای هواپیمائی

تصویر روبرو مربوط به صاعقه‌ای در شرق برج مراقبت فروگاه بین‌المللی مک‌کارن است. از دانستنیهای هواپیمائی در این مورد این است که برخورد صاعقه با هواپیما‌ها چیز عجیبی نیست . هواپیما‌های امروزی برای تحمل صاعقه طراحی شده‌اند. برآورد شده است که هواپیما در حین مدت زمان هزار ساعت پرواز با یک صاعقه برخورد می‌کند.

اما بد نیست بدانید از سال ۱۳۴۲ تاکنون گزارشی در خصوص سقوط هواپیما در اثر برخورد صاعقه منتشر نشده است. دلیل این امر را می‌توان در طراحی پیشرفته و حرفه‌ای بدنه هواپیما جستجو کرد. این طراحی باعث می‌شود اشعه الکتریکی صاعقه وارد هواپیما شده و خارج شود بدون اینکه صدمه‌ای به هواپیما وارد شود.

 

۲. دانستنیهای هواپیمائی و امن ترین صندلی هواپیما:عکس ایمن ترین صندلی در دانستنیهای هواپیمائی

یکی از موارد این است که مسافرین همیشه درهنگام خریدبلیط هواپیما به دنبال پیدا کردن امن‌ترین صندلی هستند. اداره هواپیمایی دولت فدرال آمریکا مدعی است هیچ صندلی در هواپیما به صندلی دیگر به لحاظ امنیت برتری ندارد. البته متغیرهای زیادی در سقوط یک هواپیما و کشته شدن سرنشینان آن تاثیر دارد. در نتیجه عملاً غیر ممکن است که بتوان صندلی‌های امن‌تر هواپیما را مشخص کرد. خوشبختانه سقوط هواپیما‌ها نیز روزبه‌روز در حال کاهش است و جای زیادی برای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 

۳. دانستنیهای هواپیمائی و صندلی ویژه خدمه:عکس صندلی هواپیما در دانستنیهای هواپیمائی

بد نیست سومین نکته از دانستنیهای هواپیمائی را بدانید، در پروازهای طولانی خدمه پرواز گاهی اوقات ۱۶ ساعت کار می‌کنند. برای جلوگیری از خسته شدن خدمه، بعضی از هواپیما‌ها نظیر بوئینگ ۷۷۷ و ۷۸۷ به تخت‌خواب‌های کوچکی مجهز شده‌اند تا خدمه چرت کوچکی در این تخت خواب‌ها بزنند. این تخت‌خواب‌ها از طریق یک پلکان مخفی که به سمت سقف هواپیما هدایت می‌شود قابل دسترسی است، تعداد ۶ تا ۱۰ تخت خواب، یک سرویس بهداشتی و گاهی اوقات وسایلی برای سرگرمی و رفع خستگی خدمه در این قسمت تعبیه شده است.

 

 

۴. دانستنیهای هواپیمائی و تایرهای هواپیما:

عکس تایر در دانستنیهای هواپیمائیاین نکته از دانستنیهای هواپیمائی هم جالب است بدانید چرخ‌های هواپیما برای تحمل وزنی حدود ۳۸ تن طراحی شده‌ است، این چرخ‌ها با سرعتی حدود ۲۸۰ کلیومتر در ساعت با زمین برخورد کرده و بیشتر از ۵۰۰ بار به زمین می‌خورند تا هواپیما به درستی بر روی زمین بنشیند. فشار هوای چرخ‌های هواپیما نیز ۶ بار بیشتر از چیزی است که در خودروها شاهد آن هستیم. فرآیند تعویض این چرخ‌های بزرگ و باعظمت نیز با تعویض چرخ خودرو هیچ فرقی نمی‌کند.

 

 

۵. دانستنیهای هواپیمائی و دلیل کاهش نور هوایما:عکس نورهویما دردانستنیهای هواپیمائی

حتماً  دوست دارید بعنوان دانستنیهای هواپیمائی بدانید که چرا خدمه پرواز در حین فرود هواپیما در شب، نورهای داخلی را کم می‌کنند. دلیل این امر بسیار جالب است و مطمئنیم شما هم از خواندن آن تعجب خواهید کرد. کم کردن نور چراغ‌های داخلی کابین هواپیما در حین فرود در شب به این دلیل است که اگر خدای ناکرده هواپیما در زمان فرود دچار سانحه شد و مسافرین قصد خروج از کابین را داشتند، چشم آن‌ها به نور تاریک عادت کرده باشد و راحت‌تر در تاریکی شب مسیر خود را پیدا کنند.
این امر در خصوص کابین هواپیما نیز صدق می‌کند و خدمه پرواز در زمان فرود از مسافرین درخواست می‌کنند تا پرده‌ پنجره‌ها را بالا بکشند تا از این طریق مسافرین بتوانند فضای بیرون را مشاهده کنند و راحت‌تر مسیر خروج را در صورت بروز حادثه تشخیص دهند.

 

 

۶.دانستنیهای هواپیمائی و نیاز به دو موتور؟!عکس موتور دردانستنیهای هواپیمائی

ممکن است فکر کنید خراب شدن یکی از دو موتور هواپیما ممکن است حوادث بدی را در پیش داشته باشد، اما بعنوان یکی دیگر از دانستنیهای هواپیمائی تمامی هواپیما‌های مسافربری که دو موتور دارند به راحتی می‌توانند تنها با یک موتور به پرواز خود ادامه دهند.
ناگفته نماند که پرواز با یک موتور باعث میشود هواپیما ارتفاع خود را از دست بدهد، اما هواپیما‌ها برای پرواز در چنین شرایطی بارها آزمایش شده‌اند و پرواز با یک موتور هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. جالب است بدانید بیشتر هواپیما‌ها حتی بدون موتور هم می‌توانند مسیر بسیار طولانی را در هوا سُر بخورند.
به لطف محاسبات پیشرفته هوانوردی که در بوئینگ ۷۴۷ صورت گرفته است، این هواپیما قادر است به ازای هر ۳۰۰ متری که از زمین ارتفاع دارد، چیزی حدود ۳ کیلومتر در هوا بدون موتور به پیش برود. با توجه به ارتفاعی که هواپیما‌ها در هوا دارند، این میزان به اندازه‌ کافی برای رساندن هواپیما به اولین فرودگاه مناسب است.

 

۷. دانستنیهای هواپیمائی و جاسیگاری در هواپیما!! :

عکس جاسیگاری در دانستنیهای هواپیماسیگار کشیدن در هواپیما ممنوع است اما ممکن است چشم شما هم به جاسیگاری که داخل سرویس‌بهداشتی هواپیما قرار گرفته است افتاده باشد. در دانستنیهای هواپیمائی دیگر در کنار تمامی دلایلی که برای سیگار نکشیدن در هواپیما وجود دارد، باز هم بدون شک سیگاری‌های قهاری پیدا می‌شوند که در طول مسیر پرواز هوس دود کردن یک نخ سیگار به سرشان خواهد زد.
لذا توجه به ممنوعیتهای پرواز بسیارمورد توجه است. البته باز هم اگر فرد سیگاری در حین سیگار کشیدن داخل سرویس بهداشتی هواپیما گیر بیافتاد باید بداند که جریمه سنگینی انتظار وی را خواهد کشید.

 

 

عکس سوراخ در دریچه در دانستنیهای هواپیمائی

۸. دانستنیهای هواپیمائی و سوراخ تعبیه شده در پنجره هواپیما:

شاید این نکته از دانستنیهای هواپیمائی برای شما بسیار جالب باشد، سوراخ در شیشه هواپیما ! این سوراخ‌های کوچک به حفظ فشار داخل کابین هواپیما کمک می‌‌کند.
در بیشتر مواقع پنجره‌های هواپیما از سه پنل از جنس آکریلیک درست شده‌اند. همان‌گونه که انتظار می‌رود، پنل اول وظیفه جلوگیری از نفوذ اجسام خارجی به داخل هواپیما و همچنین حفظ فشار داخل کابین را بر عهده دارد.
سوراخ‌های کوچکی که بر روی پنجره داخلی شیشه‌های سمت مسافرین هواپیما قرار دارد برای تنظیم فشار هوا تعبیه شده است تا پنلی که در وسط پنجره قرار گرفته است دست نخورده باقی بماند و در صورت شکستن پنل بیرونی بتواند فشار هوای داخل را کنترل کند.

 

 

۹.دانستنیهای هواپیمائی و بدمزه بودن غذای داخل هواپیما:عکس غذا در دانستنیهای هواپیمائی

همیشه طعم بد غذایی که در هواپیما برای مسافرین سرو می‌شود خاطره سفر خوش با هواپیما را از خراب می‌کند. اما بعنوان یکی دیگر از دانستنیهای هواپیمائی بد نیست بدانید مقصر اصلی در بدمزه بودن غذا بر گردن خود هواپیما است نه غذایی که سرو شده است،
مشخص شده که فضای داخل هواپیما باعث تغییر طعم خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها می‌شود، در نتیجه شیرینی موادغذایی کمتر می‌شود و مزه شور غذاها بیشتر حس می‌شود.ضمنا”هوای داخل هواپیما نیز خشک است و رطوبت کمی دارد، در نتیجه باعث افزایش طعم و بوی بد غذا می‌شود.  تشخیص طعم شیرینی و شوری در هواپیما حدود ۳۰ درصد دشوارتر است.

 

 

۱۰. دانستنیهای هواپیمائی وماسک اکسیژن:عکس ماسک اکسیژن در دانستنیهای هواپیمائی

از موارد دیگر دانستنیهای هواپیمائی ماسک اکسیژن در هواپیماهاست ، دستورالعمل‌های ایمنی در داخل بیشتر هواپیما‌ها به نحوه استفاده از ماسک‌های اکسیژن اشاره دارد. این ماسک‌ها برای زمانی در هواپیما قرار گرفته است که شاهد کمبود فشار در داخل کابین باشیم.
اما مهم این است که این ماسک‌ها تنها حدود ۱۵ دقیقه اکسیژن به شما می‌رسانند. لذا ماسک اکسیژن زمانی که بکار می‌آید که کابین داخل هواپیما دچار کاهش فشار هوا شده باشد. در صورت بروز چنین حادثه‌ای خلبان ماسک‌های اکسیژن را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد و هواپیما را به ارتفایی کمتر از ۳ کیلومتر می‌رساند.در این ارتفاع مسافرین مشکلی برای تنفس نخواهند داشت و در نتیجه نیازی به ماسک اکسیژن نیز نخواهد بود.

۱۱. دانستنیهای هواپیمائی و خط سفید عقب هواپیما:

عکس بخار در دانستنیهای هواپیمائیآخرین نکته از دانستنیهای هواپیمائی این است که خط سفیدی که در حین پرواز هواپیما در هوا مشاهده می‌کنیم چیزی نیست به غیر از میعان گاز، به عبارت ساده‌تر، فرآیند احتراق موتورها باعث می‌شود تا آب به صورت بخار خارج شود. بخار آب که بسیار گرم است، زمانی که در مجاورت هوای خنک پایین اتمسفر قرار می‌گیرد باعث می‌شود تا خط سفیدی را ما از پایین مشاهده کنیم. اگر در هوای سرد، بیرون از منزل تنفس کنید، مشاهده خواهید کرد بازدم شما نیز چنین حالتی را پیدا می‌کند.